| Mercedes-Benz 300 SEL 4.5 (1972) | |
| ABD'de satışa sunulmuştur. | |
| Bu özelliklere sahip araçların üretim/ satış dönemi | Mayıs 1971 - Eylül 1972 |
| Üretici | Mercedes-Benz |
| Model | S-Class 108 109 series |
| 1965-1972 | |
| Alt model | W108 S-Class Limousine L (SEL) |
| 1968-1972 | |
| Sınıf | Full Lüks Araç |
| Kasa tipi | sedan |
| Sürüş sistemi | RWD (rear-wheel drive) |
| Uzunluk | 5000 mm / 196.9 in |
| Genişlik | 1810 mm / 71.3 in |
| Yükseklik | 1440 mm / 56.7 in |
| Yerden yükseklik | 170 mm / 6.7 in |
| Boş ağırlık | 1759 kg / 3878 lbs |
| Taşıma yükü | 463 kg / 1021 lbs |
| Motor | Daimler-Benz M 117 E 45 |
| Yakıt tipi | Benzin |
| Yakıt sitem | indirect injection |
| Ek özellikler | Bosch D-Jetronic |
| SOHC | |
| Silindir sayısı/düzeni | V 8 |
| Silindir hacmi | 4520 cm3 / 275.8 cui |
| Motor gücü net | 145.5 kW / 198 PS / 195 hp (DIN) |
| / 4500 | |
| Motor gücü brüt | |
| Yakıt Deposu Kapasitesi | 82 liter / 21.7 U.S. gal / 18 imp. gal |
| Motor yağ kapasitesi | 7.5 liter / 7.9 U.S. qt / 6.6 imp. qt |
| Soğutma suyu kapasitesi | 13.9 liter / 14.7 U.S. qt / 12.2 imp. qt |
| Şanzıman yağ kapasitesi | |
| Şanzıman | Otomatik |
| Max Hız | 200 km/h / 124 mph |
| Hızlanma 0-100 km/h (s): | 11 |
| Yakıt tüketimi | 15 l/100km |
24 Kasım 2014 Pazartesi
Mercedes Benz 300 SEL 4.5 (1971-1972)
Kaydol:
Kayıt Yorumları (Atom)








0 yorum:
Yorum Gönder