| Mercedes-Benz 250 CE | |
| Bu özelliklere sahip araçların üretim/ satış dönemi | Ekim 1969 - Mayıs 1972 |
| Üretici | Mercedes-Benz |
| Model | 200-280 W114 W115 /8 |
| 1967-1976 | |
| Alt model | C114 Coupe Serie 1 |
| 1968-1973 | |
| Sınıf | Lüks orta sınıf |
| Kasa tipi | hardtop coupe |
| Uzunluk | 4685 mm / 184.5 in |
| Genişlik | 1790 mm / 70.5 in |
| Yükseklik | 1395 mm / 54.9 in |
| Yerden yükseklik | 170 mm / 6.7 in |
| Boş ağırlık | 1390 kg / 3064 lbs |
| Taşıma yükü | 520 kg / 1146 lbs |
| Motor | Daimler-Benz M 114 |
| Silindir | Sıralı 6 |
| Motor kapasitesi | 2496 cm3 / 152.4 cui |
| Motor gücü net | 110 kW / 150 PS / 148 hp (DIN) |
| / 5500 | |
| Motor gücü brüt | 125 kW / 170 PS / 168 hp (SAE) |
| / 5600 | |
| Depo kapasitesi | 65 liter / 17.2 U.S. gal / 14.3 imp. gal |
| Yağ kapasitesi | 5.5 liter / 5.8 U.S. qt / 4.8 imp. qt |
| Soğutma suyu kapasitesi | 10 liter / 10.6 U.S. qt / 8.8 imp. qt |
| Şanzıman | manuel 4 vites |
| Max. Hız | 190 km/h / 118 mph |
| Yakıt tüketimi | |
| 11.7 l/100km |
19 Aralık 2014 Cuma
Mercedes-Benz 250 CE (1969-1972)
Kaydol:
Kayıt Yorumları (Atom)

.jpg)






0 yorum:
Yorum Gönder