| Mercedes Benz 280 SE | |
| Bu özelliklere sahip araçların üretim/ satış dönemi | 1970 ortaları - eylül 1972 |
| Üretici | Mercedes-Benz |
| Model | S-Class 108 109 series |
| 1965-1972 | |
| Alt model | W108 S-Class Limousine (SE) |
| 1965-1972 | |
| Sınıf | Full lüks otomobil |
| Kasa tipi | sedan |
| Uzunluk | 4900 mm / 192.9 in |
| Genişlik | 1810 mm / 71.3 in |
| Yükseklik | 1440 mm / 56.7 in |
| Yerden yükseklik | 170 mm / 6.7 in |
| Boş ağırlık | 1485 kg / 3274 lbs |
| Taşıma yükü | 500 kg / 1102 lbs |
| Motor | Daimler-Benz M 130 E 28 |
| Silindir | Sıralı 6 |
| Motor kapasitesi | 2778 cm3 / 169.9 cui |
| Motor gücü net | 117.5 kW / 160 PS / 158 hp (DIN) |
| / 5500 | |
| Motor gücü brüt | 134 kW / 182 PS / 180 hp (SAE) |
| / 5750 | |
| Şanzıman | manuel 4 vites |
| Max. Hız | 190 km/h / 118 mph |
| Yakıt tüketimi | 12.3 L/100km |
3 Aralık 2014 Çarşamba
Mercedes Benz 280 SE (1970-1972)
Kaydol:
Kayıt Yorumları (Atom)








0 yorum:
Yorum Gönder