| Mercedes-Benz 280 SE 3.5 Otomatik | |
| Bu özelliklere sahip araçların üretim/ satış dönemi | Mart 1971 - Eylül 1972 |
| Üretici | Mercedes-Benz |
| Model | S-Class 108 109 series |
| 1965-1972 | |
| Alt model | W108 S-Class Limousine (SE) |
| 1965-1972 | |
| Sınıf | full-size luxury / luxury car |
| Kasa tipi | sedan |
| Uzunluk | 4900 mm / 192.9 in |
| Genişlik | 1810 mm / 71.3 in |
| Yükseklik | 1440 mm / 56.7 in |
| Yerden yükseklik | 170 mm / 6.7 in |
| Boş ağırlık | 1555 kg / 3428 lbs |
| Taşıma yükü | 500 kg / 1102 lbs |
| Motor | Daimler-Benz M 116 E 35 |
| Silindir | V 8 |
| Motor kapasitesi | 3499 cm3 / 213.3 cui |
| Motor gücü net | 147 kW / 200 PS / 197 hp (DIN) |
| / 5800 | |
| Motor gücü brüt | 171.5 kW / 233 PS / 230 hp (SAE) |
| / 6050 | |
| Şanzıman | otomatik 4 vites |
| Max. Hız | 205 km/h / 127 mph |
| Yakıt tüketimi | 13 L/100km |
3 Aralık 2014 Çarşamba
Mercedes-Benz 280 SE 3.5 Otomatik (1971-1972)
Kaydol:
Kayıt Yorumları (Atom)







0 yorum:
Yorum Gönder