| Mercedes-Benz 230 (1974) | |
| ABD'de satışa sunulmuştur. | |
| Bu özelliklere sahip araçların üretim/ satış dönemi | Kasım 1973 - Ağustos 1974 |
| Üretici | Mercedes-Benz |
| Model | 200-280 W114 W115 /8 |
| 1967-1976 | |
| Alt model | W115 Sedan Serie 2 |
| 1973-1976 | |
| Sınıf | Lüks orta sınıf |
| Kasa tipi | sedan |
| Çekiş | Arkadan Çekişli |
| Uzunluk | 4966 mm / 195.5 in |
| Genişlik | 1770 mm / 69.7 in |
| Yükseklik | 1440 mm / 56.7 in |
| Yerden yükseklik | 175 mm / 6.9 in |
| Boş ağırlık | 1379 kg / 3040 lbs |
| Taşıma yükü | |
| Motor | Daimler-Benz M 115 |
| Motor Tipi | Benzin |
| Ek özellikler | SOHC |
| Silindir | sıralı 4 |
| Motor kapasitesi | 2307 cm3 / 140.7 cui |
| Motor gücü net | 70.5 kW / 96 PS / 95 hp (SAE net) |
| / 4800 | |
| Motor gücü brüt | |
| Depo kapasitesi | 65 liter / 17.2 U.S. gal / 14.3 imp. gal |
| Yağ kapasitesi | 5 liter / 5.3 U.S. qt / 4.4 imp. qt |
| Soğutma suyu kapasitesi | 10.5 liter / 11.1 U.S. qt / 9.2 imp. qt |
| Şanzıman | Otomatik 4 vites |
| Max. Hız | |
| Yakıt tüketimi | şehir d/şehir i/otoban/ortalama |
| 9.3-11.8/14.2-18.2/12.7-16.2/12.6 |
15 Ocak 2015 Perşembe
Mercedes-Benz 230 (1973-1974) US
Kaydol:
Kayıt Yorumları (Atom)








0 yorum:
Yorum Gönder