| Mercedes-Benz 280 S | |
| ABD'de satışa sunulmuştur. | |
| Bu özelliklere sahip araçların üretim/ satış dönemi | Kasım 1975 - Kasım 1976 |
| Üretici | Mercedes-Benz |
| Model | S-Class 116 series |
| 1972-1980 | |
| Alt model | S-Class W116 Limousine |
| 1972-1980 | |
| Sınıf | Full Lüks |
| Kasa tipi | sedan |
| Sürüş sistemi | RWD (rear-wheel drive) |
| Uzunluk | 5220 mm / 205.5 in |
| Genişlik | 1870 mm / 73.6 in |
| Yükseklik | 1425 mm / 56.1 in |
| Yerden yükseklik | 150 mm / 5.9 in |
| Boş ağırlık | 1710 kg / 3770 lbs |
| Taşıma yükü | |
| Engine manufacturer: | Daimler-Benz |
| Yakıt tipi | Benzin |
| Yakıt sitem | Karbüratör |
| Ek özellikler | |
| DOHC | |
| Silindir sayısı/düzeni | Sıralı 6 |
| Silindir hacmi | 2746 cm3 / 167.9 cui |
| Motor gücü net | 89.5 kW / 122 PS / 120 hp (SAE net) |
| / 4800 | |
| Motor gücü brüt | |
| Yakıt Deposu Kapasitesi | 96 liter / 25.4 U.S. gal / 21.1 imp. gal |
| Yağ kapasitesi | 6 liter / 6.3 U.S. qt / 5.3 imp. qt |
| Soğutma suyu kapasitesi | 9.7 liter / 10.3 U.S. qt / 8.5 imp. qt |
| Şanzıman | Otomatik 4 vites |
| Top speed: | |
| Hızlanma 0-100 km/h (s): | |
| Yakıt tüketimi | şehir d/şehir i/otoban/ortalama |
| 10.4-13.2/16.1-20.6/13.2-16.9 / 14.2 |
20 Ocak 2015 Salı
Mercedes-Benz 280 S (1975-1976) US
Kaydol:
Kayıt Yorumları (Atom)







0 yorum:
Yorum Gönder