| Mercedes-Benz 280 SE (1979) | |
| ABD Kaiforniya'da satışa sunulmuştur. | |
| Bu özelliklere sahip araçların üretim/ satış dönemi | Eylül 1978 - Ağustos 1979 |
| Üretici | Mercedes-Benz |
| Model | S-Class 116 series |
| 1972-1980 | |
| Alt model | S-Class W116 Limousine |
| 1972-1980 | |
| Sınıf | Full Lüks Araç |
| Kasa tipi | sedan |
| Sürüş sistemi | RWD (rear-wheel drive) |
| Uzunluk | 5220 mm / 205.5 in |
| Genişlik | 1870 mm / 73.6 in |
| Yükseklik | 1425 mm / 56.1 in |
| Yerden yükseklik | 150 mm / 5.9 in |
| Boş ağırlık | 1701 kg / 3750 lbs |
| Taşıma yükü | |
| Engine manufacturer: | Daimler-Benz M 110 |
| Yakıt tipi | Benzin |
| Yakıt sitem | indirect injection |
| Ek özellikler | Bosch K-Jetronic |
| DOHC | |
| Silindir sayısı/düzeni | Sıralı 6 |
| Silindir hacmi | 2746 cm3 / 167.9 cui |
| Motor gücü net | 102 kW / 139 PS / 137 hp (SAE net) |
| / 5750 | |
| Motor gücü brüt | |
| Yakıt Deposu Kapasitesi | 96 liter / 25.4 U.S. gal / 21.1 imp. gal |
| Motor yağ kapasitesi | 7.1 liter / 7.5 U.S. qt / 6.2 imp. qt |
| Soğutma suyu kapasitesi | 10.3 liter / 10.9 U.S. qt / 9.1 imp. qt |
| Şanzıman | Otomatik 4 vites |
| Top speed: | |
| Hızlanma 0-100 km/h (s): | |
| Yakıt tüketimi | şehir d/şehir i/otoban/ortalama |
| 9.2-11.7 / 14-17.9 / 11.8-15.1 / 12.5 | |
23 Ocak 2015 Cuma
Mercedes-Benz 280 SE (1978-1979) US
Kaydol:
Kayıt Yorumları (Atom)








0 yorum:
Yorum Gönder