| Mercedes-Benz 280 SEL 3.5 Otomatik | |
| Bu özelliklere sahip araçların üretim/ satış dönemi | Mart 1971 - Eylül 1972 |
| Üretici | Mercedes-Benz |
| Model | S-Class 108 109 series |
| 1965-1972 | |
| Alt model | W108 S-Class Limousine L (SEL) |
| 1968-1972 | |
| Sınıf | Full Lüks Araç |
| Kasa tipi | sedan |
| Sürüş sistemi | RWD (rear-wheel drive) |
| Uzunluk | 5000 mm / 196.9 in |
| Genişlik | 1810 mm / 71.3 in |
| Yükseklik | 1440 mm / 56.7 in |
| Yerden yükseklik | 170 mm / 6.7 in |
| Boş ağırlık | 1585 kg / 3494 lbs |
| Taşıma yükü | 500 kg / 1102 lbs |
| Motor | Daimler-Benz M 116 E 35 |
| Yakıt tipi | Benzin |
| Yakıt sitem | indirect injection |
| Ek özellikler | Bosch D-Jetronic |
| SOHC | |
| Silindir sayısı/düzeni | V 8 |
| Silindir hacmi | 3499 cm3 / 213.3 cui |
| Motor gücü net | 147 kW / 200 PS / 197 hp (DIN) |
| / 5800 | |
| Motor gücü brüt | 171.5 kW / 233 PS / 230 hp (SAE) |
| / 6050 | |
| Yakıt Deposu Kapasitesi | 82 liter / 21.7 U.S. gal / 18 imp. gal |
| Motor yağ kapasitesi | 7.5 liter / 7.9 U.S. qt / 6.6 imp. qt |
| Soğutma suyu kapasitesi | 13.2 liter / 14 U.S. qt / 11.6 imp. qt |
| Şanzıman yağ kapasitesi | |
| Şanzıman | Otomatik 4 vites |
| Max Hız | 205 km/h / 127 mph |
| Hızlanma 0-100 km/h (s): | 9,4 |
| Yakıt tüketimi | 13 l/100km |
30 Ocak 2015 Cuma
Mercedes-Benz 280 SEL 3.5 Otomatik (1971-1972)
Kaydol:
Kayıt Yorumları (Atom)








0 yorum:
Yorum Gönder