| Mercedes-Benz 300 SE Otomatik | |
| Bu özelliklere sahip araçların üretim/ satış dönemi | Ağustos 1965 - Aralık 1967 |
| Üretici | Mercedes-Benz |
| Model | S-Class 108 109 series |
| 1965-1972 | |
| Alt model | W109 S-Class Limousine (SE) |
| 1965-1967 | |
| Sınıf | Full Lüks Araç |
| Kasa tipi | sedan |
| Sürüş sistemi | RWD (rear-wheel drive) |
| Uzunluk | 4900 mm / 192.9 in |
| Genişlik | 1810 mm / 71.3 in |
| Yükseklik | 1440 mm / 56.7 in |
| Yerden yükseklik | 170 mm / 6.7 in |
| Boş ağırlık | 1560 kg / 3439 lbs |
| Taşıma yükü | 500 kg / 1102 lbs |
| Motor | Daimler-Benz M 189 |
| Yakıt tipi | Benzin |
| Yakıt sitem | indirect injection |
| Ek özellikler | |
| Silindir sayısı/düzeni | Sıralı 6 |
| Silindir hacmi | 2996 cm3 / 183 cui |
| Motor gücü net | 125 kW / 170 PS / 168 hp (DIN) |
| / 5400 | |
| Motor gücü brüt | 145.5 kW / 198 PS / 195 hp (SAE) |
| / 5500 | |
| Yakıt Deposu Kapasitesi | 82 liter / 21.7 U.S. gal / 18 imp. gal |
| Motor yağ kapasitesi | 6 liter / 6.3 U.S. qt / 5.3 imp. qt |
| Soğutma suyu kapasitesi | 16.8 liter / 17.8 U.S. qt / 14.8 imp. qt |
| Şanzıman yağ kapasitesi | |
| Şanzıman | Otomatik 4 vites |
| Max Hız | 185 km/h / 115 mph |
| Hızlanma 0-100 km/h (s): | 11,2 |
| Yakıt tüketimi | 12.5 l/100km |
31 Ocak 2015 Cumartesi
Mercedes-Benz 300 SE Otomatik (1965-1967)
Kaydol:
Kayıt Yorumları (Atom)








0 yorum:
Yorum Gönder