| Mercedes-Benz 350 SE Otomatik | |
| Bu özelliklere sahip araçların üretim/ satış dönemi | Şubat 1976 - Nisan 1978 |
| Üretici | Mercedes-Benz |
| Model | S-Class 116 series |
| 1972-1980 | |
| Alt model | S-Class W116 Limousine |
| 1972-1980 | |
| Sınıf | Full Lüks Araç |
| Kasa tipi | sedan |
| Sürüş sistemi | RWD (rear-wheel drive) |
| Uzunluk | 4960 mm / 195.3 in |
| Genişlik | 1870 mm / 73.6 in |
| Yükseklik | 1425 mm / 56.1 in |
| Yerden yükseklik | 150 mm / 5.9 in |
| Boş ağırlık | 1675 kg / 3693 lbs |
| Taşıma yükü | 520 kg / 1146 lbs |
| Engine manufacturer: | Daimler-Benz |
| Yakıt tipi | Benzin |
| Yakıt sitem | indirect injection |
| Ek özellikler | Bosch K-Jetronic |
| SOHC | |
| Silindir sayısı/düzeni | V8 |
| Silindir hacmi | 3499 cm3 / 213.3 cui |
| Motor gücü net | 143.5 kW / 195 PS / 192 hp (DIN) |
| / 5500 | |
| Motor gücü brüt | |
| Yakıt Deposu Kapasitesi | 96 liter / 25.4 U.S. gal / 21.1 imp. gal |
| Yağ kapasitesi | 7.5 liter / 7.9 U.S. qt / 6.6 imp. qt |
| Soğutma suyu kapasitesi | 14.3 liter / 15.1 U.S. qt / 12.6 imp. qt |
| Şanzıman | Otomatik |
| Top speed: | 200 km/h / 124 mph |
| Hızlanma 0-100 km/h (s): | 10,3 |
| Yakıt tüketimi | 13 l/100km |
21 Ocak 2015 Çarşamba
Mercedes-Benz 350 SE Otomatik (1976-1978)
Kaydol:
Kayıt Yorumları (Atom)







0 yorum:
Yorum Gönder