| Mercedes-Benz 450 SE (1974) | |
| ABD'de satışa sunulmuştur. | |
| Bu özelliklere sahip araçların üretim/ satış dönemi | Kasım 1973 - Eylül 1974 |
| Üretici | Mercedes-Benz |
| Model | S-Class 116 series |
| 1972-1980 | |
| Alt model | S-Class W116 Limousine |
| 1972-1980 | |
| Sınıf | Full Lüks Araç |
| Kasa tipi | sedan |
| Sürüş sistemi | RWD (rear-wheel drive) |
| Uzunluk | 5220 mm / 205.5 in |
| Genişlik | 1870 mm / 73.6 in |
| Yükseklik | 1425 mm / 56.1 in |
| Yerden yükseklik | 150 mm / 5.9 in |
| Boş ağırlık | 1774 kg / 3911 lbs |
| Taşıma yükü | 486 kg / 1071 lbs |
| Engine manufacturer: | Daimler-Benz |
| Yakıt tipi | Benzin |
| Yakıt sitem | indirect injection |
| Ek özellikler | Bosch Jetronic |
| SOHC | |
| Silindir sayısı/düzeni | V8 |
| Silindir hacmi | 4520 cm3 / 275.8 cui |
| Motor gücü net | 141.5 kW / 192 PS / 190 hp (SAE net) |
| / 4750 | |
| Motor gücü brüt | |
| Yakıt Deposu Kapasitesi | 96 liter / 25.4 U.S. gal / 21.1 imp. gal |
| Yağ kapasitesi | 7.5 liter / 7.9 U.S. qt / 6.6 imp. qt |
| Soğutma suyu kapasitesi | 15 liter / 15.9 U.S. qt / 13.2 imp. qt |
| Şanzıman | Otomatik |
| Top speed: | |
| Hızlanma 0-100 km/h (s): | |
| Yakıt tüketimi | şehir d/şehir i/otoban/ortalama |
| 11-14/18.1-23.1/13.5-17.3/15.5 | |
17 Ocak 2015 Cumartesi
Mercedes-Benz 450 SE (1973-1974) US
Kaydol:
Kayıt Yorumları (Atom)








0 yorum:
Yorum Gönder