| Mercedes-Benz 300 SEL Otomatik | |
| Bu özelliklere sahip araçların üretim/ satış dönemi | Şubat 1969 - Mayıs 1970 |
| Üretici | Mercedes-Benz |
| Model | S-Class 108 109 series |
| 1965-1972 | |
| Alt model | W109 S-Class Limousine L (SEL) |
| 1966-1972 | |
| Sınıf | Full Lüks Araç |
| Kasa tipi | sedan |
| Sürüş sistemi | RWD (rear-wheel drive) |
| Uzunluk | 5000 mm / 196.9 in |
| Genişlik | 1810 mm / 71.3 in |
| Yükseklik | 1410 mm / 55.5 in |
| Yerden yükseklik | 160 mm / 6.3 in |
| Boş ağırlık | 1630 kg / 3593 lbs |
| Taşıma yükü | 500 kg / 1102 lbs |
| Motor | Daimler-Benz M 130 E 28 |
| Yakıt tipi | Benzin |
| Yakıt sitem | indirect injection |
| Ek özellikler | |
| Silindir sayısı/düzeni | Sıralı 6 |
| Silindir hacmi | 2778 cm3 / 169.9 cui |
| Motor gücü net | 125 kW / 170 PS / 168 hp (DIN) |
| / 5400 | |
| Motor gücü brüt | 145.5 kW / 198 PS / 195 hp (SAE) |
| / 5500 | |
| Yakıt Deposu Kapasitesi | 82 liter / 21.7 U.S. gal / 18 imp. gal |
| Motor yağ kapasitesi | 5.5 liter / 5.8 U.S. qt / 4.8 imp. qt |
| Soğutma suyu kapasitesi | 10.8 liter / 11.4 U.S. qt / 9.5 imp. qt |
| Şanzıman yağ kapasitesi | |
| Şanzıman | Otomatik 4 vites |
| Max Hız | 190 km/h / 118 mph |
| Hızlanma 0-100 km/h (s): | 11,2 |
| Yakıt tüketimi | 12.3 l/100km |
11 Şubat 2015 Çarşamba
Mercedes-Benz 300 SEL Otomatik (1969-1970)
Kaydol:
Kayıt Yorumları (Atom)








0 yorum:
Yorum Gönder