| Mercedes-Benz 300 SD Turbo Diesel (1979) | |
| ABD'de satışa sunulmuştur. | |
| Bu özelliklere sahip araçların üretim/ satış dönemi | Ekim 1978 - Eylül 1979 |
| Üretici | Mercedes-Benz |
| Model | S-Class 116 series |
| 1972-1980 | |
| Alt model | S-Class W116 Limousine |
| 1972-1980 | |
| Sınıf | Full Lüks Araç |
| Kasa tipi | sedan |
| Sürüş sistemi | RWD (rear-wheel drive) |
| Uzunluk | 5220 mm / 205.5 in |
| Genişlik | 1870 mm / 73.6 in |
| Yükseklik | 1425 mm / 56.1 in |
| Yerden yükseklik | |
| Boş ağırlık | 1745 kg / 3847 lbs |
| Taşıma yükü | 460 kg / 1014 lbs |
| Motor | Daimler-Benz |
| Yakıt tipi | Dizel |
| Yakıt sitem | diesel indirect injection |
| Ek özellikler | |
| SOHC | |
| Silindir sayısı/düzeni | Sıralı 5 |
| Silindir hacmi | 2998 cm3 / 183.2 cui |
| Motor gücü net | 82 kW / 112 PS / 110 hp (SAE net) |
| / 4200 | |
| Motor gücü brüt | |
| Yakıt Deposu Kapasitesi | 82 liter / 21.7 U.S. gal / 18 imp. gal |
| Motor yağ kapasitesi | 8.6 liter / 9.1 U.S. qt / 7.6 imp. qt |
| Soğutma suyu kapasitesi | 12 liter / 12.7 U.S. qt / 10.6 imp. qt |
| Şanzıman | Otomatik 4 vites |
| Top speed: | 165 km/h / 103 mph |
| Hızlanma 0-100 km/h (s): | 17 |
| Yakıt tüketimi | şehir d/şehir i/otoban/ortalama |
| 7.5-9.5 / 11-14 / 9.9-12.7 / 10 | |
23 Ocak 2015 Cuma
Mercedes-Benz 300 SD Turbo Diesel (1978-1979) US
Kaydol:
Kayıt Yorumları (Atom)








0 yorum:
Yorum Gönder