| Mercedes-Benz 300 SD Turbo Diesel | |
| Bu özelliklere sahip araçların üretim/ satış dönemi | Ekim 1979 - Eylül 1980 |
| Üretici | Mercedes-Benz |
| Model | S-Class 116 series |
| 1972-1980 | |
| Alt model | S-Class W116 Limousine |
| 1972-1980 | |
| Sınıf | Full Lüks Araç |
| Kasa tipi | sedan |
| Sürüş sistemi | RWD (rear-wheel drive) |
| Uzunluk | 5220 mm / 205.5 in |
| Genişlik | 1870 mm / 73.6 in |
| Yükseklik | 1425 mm / 56.1 in |
| Yerden yükseklik | |
| Boş ağırlık | 1715 kg / 3781 lbs |
| Taşıma yükü | 465 kg / 1025 lbs |
| Motor | Daimler-Benz |
| Yakıt tipi | Dizel |
| Yakıt sitem | diesel indirect injection |
| Ek özellikler | |
| SOHC | |
| Silindir sayısı/düzeni | Sıralı 5 |
| Silindir hacmi | 2998 cm3 / 183.2 cui |
| Motor gücü net | 90 kW / 122 PS / 121 hp (DIN) |
| / 4350 | |
| Motor gücü brüt | |
| Yakıt Deposu Kapasitesi | 82 liter / 21.7 U.S. gal / 18 imp. gal |
| Motor yağ kapasitesi | 8.6 liter / 9.1 U.S. qt / 7.6 imp. qt |
| Soğutma suyu kapasitesi | 12 liter / 12.7 U.S. qt / 10.6 imp. qt |
| Şanzıman | Otomatik 4 vites |
| Top speed: | 170 km/h / 106 mph |
| Hızlanma 0-100 km/h (s): | 16,2 |
| Yakıt tüketimi | 10.6 l/100km |
23 Ocak 2015 Cuma
Mercedes-Benz 300 SD Turbo Diesel (1979-1980)
Kaydol:
Kayıt Yorumları (Atom)







0 yorum:
Yorum Gönder